استان تهران در حال گسترده شدن و بزرگتر شدن است. این گستردگی بیشتر به سمت غرب این استان تمایل داشته و به عبارتی استان تهران و البرز را به هم وصل خواهد کرد. منطقه ۲۲ تهران که در مرز تهران و استان البرز قرار گرفته، منطقه ایی مدرن و نوساز است که روز به روز بر برجها و شهرک‌های مسکونی آن افزوده می‌شود. در این مقاله قصد بررسی دو شهرک را در میان شهرک های منطقه ۲۲ تهران داریم، خرید خانه در شهرک شهید خرازی بهتر است یا شهرک مروارید شهر؟

شهرک مروارید شهر منطقه ۲۲ کجاست؟

مرواریدشهر، یک شهرک مدرن و دارای زیر ساخت است که در قسمت غرب منطقه ۲۲ قرار گرفته است. این شهر در مجاورت دانشگاه صنعتی شریف و وردآورد قد علم کرده است و پروژه های گوناگونی در آن ساخته شده است. تعاونی های معتبر در این شهرک اقدام به ساخت پروژه‌های مختلف کرده‌اند، که این پروژه ها اکثراً ساخته شده و یا در حال ساخت می باشند. از میان این پروژه ها می توان به پروژه مروارید بقیه الله مربوط به بهداری سپاه، پروژه مروارید بهارستان مربوط به کارکنان مجلس، پروژه سینمای تهران، پروژه آتش‌نشانی مربوط به کارکنان آتش نشانی، پروژه ی کارکنان بهشت زهرا، پروژه خانه سینما، پروژه ونوس و…. از جمله پروژه‌های منطقه ۲۲ تهران واقع در مروارید شهر می باشند. پروژه‌ها و برج های ساخته شده در مروارید اکثراً برای سرمایه گذاری بلندمدت و کوتاه مدت مناسب هستند.

شهرک مرواریدشهر منطقه22

پروژه رومنس مرواریدشهر منطقه 22 دریاچه چیتگر

شهرک شهید خرازی کجاست؟

شهرک شهید خرازی یکی از شهرک‌های واقع در منطقه ۲۲ تهران و در نزدیکی دریاچه چیتگر است. این شهرک متشکل از ۴۴ برج ۳۲ طبقه است که در غرب دریاچه ساخته شده است، برج های شهرک شهید خرازی در بلوار شهید اردستانی واقع شده اند. این برج‌ها همگی واحدهای دوخوابه  داشته و تا ۱۲۰ متر نیز متراژ دارند و هم اکنون در حال ساخت می باشند. از دسترسی های این شهرک که بود که بگوییم، به دلیل قرارگیری در بین بزرگراه های شهید همدانی و شهید خرازی، بسیار عالی می باشد و رفت و آمد ساده را در اختیار عموم افراد قرار می دهد. چینش برج های شهرک خرازی و نحوه قرارگیری آنها در کنار هم به صورت یک مثلث و هرم است و اگر از بالا که به این برج ها نگاه کنیم، یک لانه زنبور را مشاهده می کنید! متریال و کیفیت ساخت تمامی برج‌ها تمامآ از مواد درجه یک بوده و امکانات لازم یک شهرک نوساز را دارا می باشند. از واحدهای واقع در شهرک خرازی به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت می‌توان بهره برد.

شهرک-شهید-خرازی

شهرک-شهید-خرازی

آب و هوای حوالی مروارید شهر بهتر است یا شهرک شهید خرازی؟

از لحاظ آب و هوایی و موقعیت جوی نمی‌توان فرق آنچنانی را بین این دو شهر قائل شد. منطقه ۲۲ تهران که  این دو شهرک در آن واقع شده است، دارای آب و هوای بی‌نظیر است. وجود دریاچه چیتگر، رشته کوه های البرز و فضاهای سبز متنوع، باغ‌ها و بوستان‌های جنگلی گوناگون و همچنین دوری از آلودگی های سطح شهر تهران، این منطقه را به نقطه خوش آب و هوا تبدیل کرده است و هر دو شهرک یعنی مرواریدشهر و شهرک خرازی، هر دو از شرایط آب و هوایی مناسبی برخوردار هستند‌.

مشاورین املاک هوم لند  (املاک چیتگر ) مشاور شما در سرمایه گذاری ، پیش فروش ، اجاره و خرید واحدهای مسکونی ، اداری و تجاری در مننطقه 22 تهران می باشد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144711711-09125961645 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

خرید خانه در شهرک خرازی یا مروارید شهر؟

با توجه به مطالب ذکر شده حال این سوال پیش می آید که خرید خانه در کدام نقطه مناسب‌تر است. شهرک خرازی یا مروارید شهر؟ در مقام قیاس اگر بخواهیم این دو شهرک را در دو کفه ترازو قرار دهیم، شهرک مروارید شهر برای زندگی و سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب تر است و شهرک شهید خرازی جهت سرمایه گذاری بلند مدت مناسب می باشد.

شهرک-مروارید-شهر-یا-شهرک-شهید-خرازی-؟

شهرک-مروارید-شهر-یا-شهرک-شهید-خرازی-؟

حرف آخر

منطقه ۲۲ تهران و شهرک های درحال ساخت آن، موقعیتی مناسب جهت سرمایه گذاریهای بلندمدت کوتاه‌مدت و همچنین سکونت در تهران می باشند. مطقه ۲۲ تهران از برج های لوکس و نوساز و با نماهای بسیار زیبا و چشم‌نواز ساخته شده که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

مطالب مرتبط