قبرس شمالی، سومین جزیره ی دریاچه ی مدیترانه است که به مروارید مدیترانه نیز معروف می باشد. این جزیره راه ارتباطی میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا است. پایتخت این کشور شهر نیکوزیا است که در سری بزرگ‌ترین شهرهای قبرس شمالی نیز محسوب می‌گردد. گفتنی است قبرس از مهمترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان به شمار می‌رود.

مقصد مهاجرتی به نام قبرس شمالی

زمانی که حرف از مهاجرت به میان می آید، برخی از ایرانیان ترجیح می دهند که فرزندانشان را از ابتدای دوره دبستان و ابتدایی، به کشور قبرس برای تحصیل بفرستند. این کشور شرایط بسیار مناسب و خوبی را برای تحصیل افراد گوناگون فراهم آورده است؛ امکانات و امنیت در قبرس شمالی به حدی بالاست که کودکان برای تحصیل حتی به حضور والدین خود نیز نیاز ندارند. البته علاوه بر جنبه ی  تحصیلاتی، این کشور مقصد خوبی برای مشاغل گوناگون و فعالیت های اقتصادی برای ایرانیان است.

قبرس-شمالی

قبرس-شمالی

قبرس کشور زیبای گردشگری

به علاوه ی مراکز تحصیلات عالی و بی نظیر و همچنین امکانات اقتصادی گوناگون قبرس شمالی، به عنوان یکی از بهترین نقاط گردشگری دنیا نیز شناخته می شود. اگر سَری به آژانس های مسافرتی بزنید، خواهید دید که هر ساله تورهای گردشگری زیادی از ایران به این کشور زیبای ساحلی راهی می شوند.

مشخصات کلی قبرس شمالی

قبرس شمالی که به عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی نیز معرفی می‌شود، در سال ۱۹۸۳ از قبرس یونانی یا جنوبی اعلام استقلال کرده است. شهرهای نیوکوزیا، فاماگوستا و گرینه، از شهرهای زیبا و مهم در قبرس شمالی به حساب می آیند. این کشور دارای مساحتی حدود سه هزار و سیصد و پنجاه و پنج متری است و سهم آن از آب‌های آزاد ۲.۷ است. طبق سرشماری اخیر جمعیت قبرس شمالی حدود ۲۹۵ هزار نفر برآورد شده است و جمعیت آن نسبت به مساحتش بسیار کم است. اغلب مردم قبرس‌شمالی مسلمان هستند و شباهت زیادی با مردم ترکیه دارند. در تقسیم بندی ادیان می‌توان گفت که ۹۸ درصد این کشور را مسلمانان و تنها ۲ درصد را مسیحیان ارتدوکس و سایر مذاهب تشکیل می دهند. زبان مردم قبرس شمالی ترکی استانبولی است اما اکثر افراد این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند.

مشاورین املاک هوم لند  (املاک چیتگر ) مشاور شما در سرمایه گذاری ، پیش فروش ، اجاره و خرید واحدهای مسکونی ، اداری و تجاری در قبرس شمالی و ترکیه می باشد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144711711-09125961645 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

اهمیت پاسپورت قبرس شمالی

پاسپورت قبرس شمالی از لحاظ قدرت در جایگاه هفتم دنیا قرار دارد. با پاسپورت این کشور می توانید بدون داشتن ویزا به ۱۲۲ کشور جهان مسافرت کنید. از راه های کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی، میتوان پاسپورت قبرس شمالی را دریافت کرد.

معایب زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی از کشورهای عالی جهت مهاجرت است، اما جالب است بدانید به دلیل وابستگی زیادی که اقتصاد این کشور به بخش های گردشگری و کشتیرانی دارد با توجه به شیوع بیماری کرونا و کم شدن میزان گردشگران، اقتصاد قبرس به مشکلات زیادی خورده است و بسیاری از مشاغل از بین رفته و دولت قبرس را متحمل ضرر های زیادی کرده است.

سخن پایانی

اقتصاد کشور قبرس شمالی به دلیل این که بر پایه نظام گردشگری بنا شده است فضای مناسبی جهت رقابت و پیشرفت اقتصادی فراهم آورده، صنعت توریسم به عنوان پولساز ترین صنعت این کشور محسوب می گردد. شرایط مناسب از هر لحاظ و همچنین آب و هوای عالی، سبب آن شده که بسیاری از ایرانیان خواهان مهاجرت به کشور قبرس شمالی باشد.

مطالب مرتبط