طرح مسکن ملی، طرحی است که در آن افراد از سوی دولت وامی کم بهره و با بازپرداخت طولانی مدت جهت خانه دار شدن دریافت می‌کنند. دریافت این وام شرایطی دارد که یکی از آنها تاهل فرد ثبت نام کننده میباشد؛ اما چندی پیش در برنامه تلویزیونی اعلام شد که مجرد ها هم میتوانند در طرح وام مسکن ملی شرکت کنند، اما با شرایطی خاص. با ما همراه باشید تا درباره شرط عجیب وزیر راه برای مجردهای متقاضی وام مسکن. صحبت کنیم.

شرط عجیب وزیر برای مجردهای متقاضی وام مسکن!

بعد از سر و صدا ها برای ثبت نام وام مسکن ملی، خبر آمد که مردان مجرد بالای ۲۵ سال، در صورتی که تا زمان تحویل مسکن ملی متاهل شده باشند، می توانند که از این طرح استفاده نموده و در آن ثبت نام کنند. چندی پیش این خبر پخش شد که دولت برای ترویج ازدواج در میان جوانان، امکان ثبت نام مردان مجرد را نیز در این مرد در این طرح یعنی نهضت مسکن ملی فراهم آورده است، اما با شرط ازدواج تا زمان تحویل.

طرح-وام-مسکن-ملی-برای-مجردها

طرح-وام-مسکن-ملی-برای-مجردها

اگر فردی تا زمان آماده شدن مسکن ملی ازدواج نکند چه؟

خبر امکان ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۵ سال در طرح مسکن ملی، بسیار مسرت بخش بود تا این که شرط آن رو شد!
افراد اگر به شرط تعهد تا زمان دریافت خانه عمل نکنند  باید پول زمین را نیز بپردازند!
در اصل طرح نهضت مسکن ملی، زمین به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد. اما اگر فرد مجرد بوده و خواهان مسکن ملی باشد؛ باید ازدواج کند و اگر ازدواج نکند دیگر زمین برایش رایگان نخواهد بود.

طرح نهضت مسکن ملی چیست؟

نهضت مسکن ملی، طرحی است که در آن دولت در طی چهار سال، قول ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی را داده است. هزینه این واحدهای مسکونی، توسط وام های که خود دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد، از آنها گرفته خواهد شد. دولت جدید با روبرویی با مشکلات عدیده مسکن در میان عوام مردم، این طرح را عنوان کرده است. در صورت اجرایی شدن این طرح مشکل بسیاری از افراد در زمینه خانه دارشدن حل خواهد شد. گفتنی است در این طرح اعطای زمین بر عهده دولت خواهد بود و هیچ گونه هزینه ایی از افراد متقاضی گرفته نخواهد شد. اقساط وام اعطایی از طرف دولت نیز تسهیلاتی بیست ساله خواهد داشت.

مشاورین املاک هوم لند  (املاک چیتگر ) مشاور شما در سرمایه گذاری ، پیش فروش ، اجاره و خرید واحدهای مسکونی ، اداری و تجاری در مننطقه 22 تهران می باشد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144711711-09125961645 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

تهرانی ها در طرح مسکن ملی با ۱۵۰ میلیون تومان صاحب خانه می‌شوند!

سود وام مسکن ۱۸ درصد اعلام شده است. با توجه به تورم بالای ۴۰ درصد که در کشور حکم فرماست، ۱۸ درصد به نظر معقول می‌رسد. وزیر راه و شهرسازی در برنامه تلویزیونی اعلام کرده است که با توجه به تسهیلات ۲۰ ساله‌ای که دولت به متقاضیان این طرح می دهد، این طرح یک مزیت به حساب می آید. امروز اگر یک فرد این وام ۱۸ درصدی را دریافت کند و به طور مثال میانگین ۵ میلیون تومان ماهانه بپردازد، با توجه به تورم موجود در کشور ما، تا ۱۵ سال آینده پرداخت اقساطی حتی بالاتر، رقم بسیار بالایی نخواهد شد. رستم قاسمی همچنین اذعان داشت که در این برهه ی زمانی افراد ساکن تهران با ۱۵۰ میلیون تومان صاحب خانه خواهند شد. البته این موضوع به طور دقیق مشخص نشده اما حدود قیمت همین قدر خواهد بود.

حرف آخر

نهضت مسکن ملی انقلابی در عرصه مسکن ایجاد خواهد کرد. در این طرح قیمت پروانه ساخت بسیار پایین خواهد بود، زمین به صورت رایگان در اختیار افراد قرار داده خواهد شد و از مالیات ۴۰ میلیونی مسکن، تنها یک میلیون تومان دریافت خواهد شد و افراد ۳۹ میلیون تومان معاف از مالیات می شوند.

مطالب مرتبط