طرح نهضت ملی مسکن، طرحی است که در آن دولت سیزدهم یعنی کابینه رئیسی، قول ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی جهت صاحب‌خانه شدن افراد بدون مسکن را داده است. از تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰ به مدت یک ماه ثبت نام وام مسکن نهضت ملی، در سامانه ی جامع طرح های حمایتی به نشانی saman.mrud.ir در ۳۱ استان آغاز شده است و بعد از اتمام زمان ثبت نام و مجددا تا تاریخ ۱۵ دی ماه تمدید گشته است.

طرح نهضت ملی مسکن چیست؟

مشکل مسکن، مشکلی است که امروزه تمام افراد جامعه ما با آن درگیر هستند. افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، سبب شده تا افراد زیادی روی به اجاره‌نشینی بیاورند و حقوق و درآمدشان کفاف تهیه ی خانه مسکونی را ندهد. به همین منظور با روی کار آمدن دولت جدید، قولهایی مبنی بر حل مشکل مسکن افراد داده شده است و افراد می‌توانند با گرفتن وام از دولت به خرید خانه بپردازند.

طرح-نهضت-مسکن-ملی

طرح-نهضت-مسکن-ملی

شرایط ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن

۱_افرادی که از تسهیلات مسکن تا به حال استفاده نکرده باشند.
۲_فقدان مالکیت خصوصی خانه
۳_متاهل یا سرپرست بودن خانوار
۴_سابقه سکونت ۵ ساله در شهر مورد نظر
۵_خانم های بالای ۳۵ سال و مجرد
۶_افراد معلول بالای ۲۰ سال
۷_خبرگان علمی
۸_مردان مجرد بالای ۴۰ سال
۹_بیماران خاص

مشاورین املاک هوم لند  (املاک چیتگر ) مشاور شما در سرمایه گذاری ، پیش فروش ، اجاره و خرید واحدهای مسکونی ، اداری و تجاری در مننطقه 22 تهران می باشد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144711711-09125961645 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

نحوه ثبت نام نهضت مسکن ملی ۱۴۰۰

ثبت نام در طرح مسکن ملی به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری افراد ندارد. وزارت راه و شهرسازی برای کمک به مردم، بستری را در فضای مجازی راه‌اندازی نموده که افراد را به راحتی بتوانند در این طرح شرکت نمایند.

مراحل ثبت نام:

۱_برای ثبت نام ابتدا باید وارد سایت saman.mrud.ir شوید.
۲_قوانین و مقررات را مطالعه کرده و تیکه میپذیرم را وارد کنید.
۳_در مرحله بعدی کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کرده و کد امنیتی را زده و به مرحله بعد بروید.
۵_ مشخصات فردی را به صورت کامل وارد کنید.
۶_بعد از انتخاب این گزینه ها کادر هشداری برای فرد باز شده که باید آن را تایید کرده و به مرحله بعدی برود.
۷_ در مرحله بعدی متقاضی ثبت‌نام باید اطلاعات محل سکونت خود را وارد نموده و بعد گزینه سبز رنگ را بزند.
۸_در مرحله بعد فرد متقاضی اطلاعات افراد تحت تکفل خود را وارد می کند.
۹_در مرحله بعدی پس از گذراندن مراحل قبل، یک پیش نمایش از تمامی اطلاعات شخص متقاضی که تا آن مرحله وارد کرده، نشان داده میشود. بعد از چک کردن اطلاعات و صحت آنها، فرد کادر مورد نظر را تیک دار می کند و به مرحله آخر می رود.
۱۰_در مرحله آخر باید تاییدیه شماره همراه انجام شود، بعد از وارد کردن شماره همراه، یک عدد احراز هویت چهار رقمی جهت ثبت نام برای طرح های حمایتی مسکن دریافت می‌کنید که باید وارد در کادر مخصوص وارد شود.
۱۱_در آخر کادر سبزرنگی به عنوان اطلاعات شما با موفقیت ثبت گردید نمایش داده خواهد شد.

حرف آخر

طرح نهضت مسکن ملی که تا پانزدهم دی‌ماه تمدید شده، راهی آسان و مناسب برای خانه دار شدن افراد خواهد بود. در این طرح دولت زمین را در اختیار متقاضیان قرار داده و با اهدای وام، کمک به ساخت مسکن برای افراد خواهد کرد.

مطالب مرتبط