وام اجاره مسکن یکی از تدابیری است که در دولت برای کمک به مستاجرها اندیشیده شده است. متاسفانه با تورم بیش از حد در بازار مسکن و بالا رفتن قیمت خانه ها، خریدن خانه از عهده ی کمتر کسی بر می آید. حتی بسیاری از افراد توانایی اجاره یک منزل معمولی را ندارند و به همین دلیل رو به گرفتن وام اجاره مسکن می آورند، تا با تهیه ی آن بتوانند به اجاره ی یک منزل مسکونی برای ادامه ی زندگی خود بپردازند.

میزان وام اجاره مسکن ۱۴۰۰ چقدر است و بازپرداخت آن چگونه خواهد بود؟

میزان وام اجاره ی مسکن در سال ۱۴۰۰ در هر شهر و استانی متفاوت است. برای تهران، میزان وام اجاره مسکن ۷۵ میلیون تومان، برای کلانشهرها ۴۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچکتر ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همچنین وام ۷۰ میلیونی تهرانی‌ها پنج سال خواهد بود و ماهانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بازپرداخت خواهد داشت؛ وام ۴۰ میلیونی که مختص کلانشهرها سه ساله است و ماهانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بازپرداخت خواهد داشت و در آخر وام ۲۵ میلیونی اجاره مسکن، برای شهرهای کوچک سه ساله است و بازپرداختی ۸۴۲ هزار تومانی دارد.

وام-ودیعه-مسکن

وام-ودیعه-مسکن

دلیل پرداخت وام اجاره مسکن چیست؟

این وام که تقریبا از سال ۱۳۹۹ به متقاضیان داده شده، از آن دسته طرح هایی است که در جهت حمایت دولت از افراد و خانواده‌هایی است که هنوز مستاجر هستند و یا توان خرید خانه را ندارند. همزمان با ارائه ی این وام، افراد زیادی از آن استقبال کردند و حدود ۹۲۰ هزار سرپرست خانوار فقط در سال ۹۹ در سامانه برای دریافت این وام ثبت‌نام کردند. گفتنی است ثبت نام این وام در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن صورت می‌گیرد.

طریقه ی ثبت نام وام مسکن برای اجاره نشینها

نحوه ی ثبت نام این وام به این صورت است که متقاضیان وام، ابتدا به سایت ثبت نام وام ودیعه ی مسکن به آدرس tem.mrud.ir مراجعه می‌کنند و به ثبت اطلاعات خود می‌پردازند. مهلت زمان ثبت نام وام ودیعه ی مسکن از ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ تا پایان آذر ماه ۱۴۰۰ می باشد. تسهیلات این وام هم تا پایان ۱۴۰۰ به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

مشاورین املاک هوم لند  (املاک چیتگر ) مشاور شما در سرمایه گذاری ، پیش فروش ، اجاره و خرید واحدهای مسکونی ، اداری و تجاری در مننطقه 22 تهران می باشد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144711711-09125961645 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

مراحل ثبت نام وام اجاره مسکن

ابتدا به سایت مورد نظر که در پاراگراف بالا ذکر شد مراجعه کنید و در صفحه اصلی سایت، گزینه ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه را انتخاب کرده و در مرحله بعدی تیک تایید قوانین سایت را بزنید و از آن عبور کنید. سپس اقدام به وارد کردن کد ملی، شماره موبایل و کد امنیتی نشان داده شده در کادر کرده و در مرحله بعدی مشخصات خود را در قسمت مشخص شده تایپ کنید. در صفحه بعدی شما باید افراد تحت تکفل خود را اضافه کرده و در مرحله بعد جهت تایید شماره تلفن همراه شما، یک کد برای شما ارسال می شود که باید در کادر مخصوص وارد و به مرحله بعد بروید. در صورت موفقیت ثبت نام، کادری سبز مشاهده می کنید که توضیحاتی مبنی بر صحت ثبت نام به شما نشان می دهد.

سخن پایانی

وام ودیعه مسکن یا وام مسکن اجاره نشین ها، مانند تمامی وام‌ها شرایط خاص خودش را دارد.شرایطی مانند اینکه درخواست کننده متاهل یا سرپرست خانوار باشد، دارای اجاره نامه رسمی باشد، اجاره نامه باید در سامانه املاک ثبت شده و دارای کد رهگیری باشد، قرارداد اجاره حداقل تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ باشد و … این وام می‌تواند کمک نسبتاً مناسبی برای افرادی که به دنبال هزینه اجاره خانه هستند باشد؛ اقساط این وام‌ها تقریباً مناسب بوده و با توجه به شرایط موجود، می شود گفت که این وام از آن دسته وام هایی است که شرایط خوبی را برای افراد در بر میگیرد.

مطالب مرتبط